DDR5 32GB KIT 2x16GB PC 6000 Corsair Vengeance RGB CMH32GX5M2B6000Z30K
- Order number: 74449
- Supplier number: CMH32GX5M2B6000Z30K
- EAN: 0840006600107
- Memory: 32 GB
- Memory type: DDR5
- Memory clock speed: 6000 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
| Eigenschaften | |
| Series | Vengeance RGB |
| Type | DDR5 |
| Total capacity | 32 GB |
| Kapazität der Einzelmodule | 16GB |
| Number of modules | 2 |
| Design | PC / Server |
| Anschluss des Speichers | 288-pin DIMM |
| RAM Takt | |
| Clock (MHz) | 6000 MHz |
| JEDEC Norm: | PC5-48000 |
| Speichertyp | unbuffered |
| Latenz (CL) | 30 |
| Stromversorgung | |
| Spannung | 1.4 V |
| Modding | |
| Beleuchtung | ja |
| Farbe Modding | Rot/Grün/Blau |
| Sonstiges | |
| Besonderheiten | Kühlkörper |
| Verpackungsinhalt | retail kit |
| Farbe | schwarz |

- Socket: Socket AM5
- Internal memory max.: 192 GB
- Chipset: AMD B850
- Form factor: ATX
Art. no.: 87262
Price after login

- Socket: Socket AM5
- Internal memory max.: 256 GB
- Chipset: AMD B650
- Form factor: ATX
Art. no.: 81010
Price after login

- Model: 7600
- Series: AMD Ryzen™ 5
- Cores: 6
- Socket: Socket AM5
- Boost frequency: 5.1 GHz
Art. no.: 71931

- Suitable location: Chipset
- Fan diameter: 120/135 mm
- Noise level: 11.9 dB
- Number of fans: 2 fan(s)
Art. no.: 102082
Price after login

- Model: 9950X3D2
- Series: AMD Ryzen™ 9
- Cores: 16
- Socket: Socket AM5
- Boost frequency: 5.6 GHz
Art. no.: 101301
Price after login

- Model: 9850X3D
- Series: AMD Ryzen™ 7
- Cores: 8
- Socket: Socket AM5
- Boost frequency: 5.6 GHz
Art. no.: 99613
Price after login

- Form factor: Midi Tower
- Supported motherboards: ATX, micro ATX, Mini-ITX
- Max. CPU cooler height: 16 cm
- Max. graphics card length: 42 cm
Art. no.: 95453
Price after login

- Socket: Socket AM5
- Internal memory max.: 256 GB
- Chipset: AMD X870E
- Form factor: ATX
Art. no.: 98376
Price after login

- Socket: Socket AM5
- Internal memory max.: 256 GB
- Chipset: AMD X870E
- Form factor: Extended ATX
Art. no.: 98375

- Total power: 1200 W
- Cabling type: Fully-Modular
- Certification: 80 PLUS Titanium
- Form factor: ATX
Art. no.: 95175
Price after login

- Form factor: Midi Tower
- Supported motherboards: ATX, micro ATX, Mini-ITX
- Max. CPU cooler height: 16 cm
- Max. graphics card length: 42 cm
Art. no.: 89304
Price after login

- Model: 9950X3D
- Series: AMD Ryzen™ 9
- Cores: 16
- Socket: Socket AM5
- Boost frequency: 5.7 GHz
Art. no.: 89373
Price after login

- GPU: Radeon RX 9070 XT
- Memory: 16 GB
Art. no.: 88547
Price after login

- Suitable location: Processor
- Fan diameter: 12 cm
- Noise level: 14 dB
- Number of fans: 2 fan(s)
Art. no.: 89953
Price after login

- GPU: GeForce RTX 5080
- Max. resolution: 7680 x 4320 pixels
- Memory: 16 GB
Art. no.: 88457
Price after login

- Form factor: Cube
- Supported motherboards: ATX, micro ATX
- Max. CPU cooler height: 17.5 cm
- Max. graphics card length: 41 cm
Art. no.: 86950
Price after login

- Socket: LGA 1851 (Socket V1)
- Internal memory max.: 256 GB
- Chipset: Intel Z890
- Form factor: Extended ATX
Art. no.: 86834
Price after login

- Model: 285K
- Series: Intel Core Ultra 9
- Cores: 24
- Socket: FCLGA1851
- Boost frequency: 5.7 GHz
Art. no.: 85629
Price after login

- Capacity: 2 TB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 4.0
Art. no.: 86369

- Memory: 64 GB
- Memory type: DDR5
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 86242
Price after login

- Form factor: Full Tower
- Supported motherboards: ATX, EATX, micro ATX, Mini-ITX, XL-ATX
- Max. CPU cooler height: 19 cm
- Max. graphics card length: 49.5 cm
Art. no.: 86007
Price after login

- Suitable location: Computer case
- Type: Fan
- Fan diameter: 14 cm
- Number of fans: 3 fan(s)
Art. no.: 86121
Price after login

- Form factor: Midi Tower
- Supported motherboards: E-ATX, ATX, micro ATX, Mini-ITX
- Max. CPU cooler height: 18,5 cm
- Max. graphics card length: 43 cm
Art. no.: 81148
Price after login

