AMD Ryzen 9 7900X Box AM5 (4,700GHz) 100-100000589WOF without fan
- Order number: 98496
- Supplier number: 100-100000589WOF
- EAN: 0730143314558
- Model: 7900X
- Series: AMD Ryzen™ 9
- Cores: 12
- Socket: Socket AM5
- Boost frequency: 5.6 GHz
| Eigenschaften | |
| CPU Serie | 7900X |
| Intel Generation | AMD Ryzen 7000 Series |
| Verwendung | Desktop |
| Sockel | Sockel AM5 |
| CPU-Kerne | 12 |
| Threads max. | 24 |
| Prozessortakt | 4,7 GHz |
| Turbotakt | 5,6 GHz |
| Verlustleistung (TDP/ACP) | 170 W |
| L3-Cache | 64 MB |
| Fertigung | 5nm |
| Funktionen | |
| Grafik | |
| Grafikchipsatz | AMD Radeon Graphics |
| Speichercontroller | |
| Typ | DDR5-SDRAM |
| Takt | 3600,5200 MHz |
| Channel | Zweikanalig |
| Größe max. | 128 GB |
| Sonstiges | |
| Packaging version | Ja |
| Kühler enthalten | nein |
NEW

- Display resolution: 2560 x 1440 pixels
- Response time: 1 ms
- Max. refresh rate: 180 Hz
- Energy efficiency class (SDR): E
Art. no.: 99923
Price after login
NEW
Incoming

- GPU: GeForce RTX 5080
- Boost clock speed: 2655 MHz
- Max. resolution: 7680 x 4320 pixels
- Memory: 16 GB
Art. no.: 101244

- GPU: GeForce RTX 5080
- Boost clock speed: 2715 MHz
- Max. resolution: 7680 x 4320 pixels
- Memory: 16 GB
Art. no.: 100862
Price after login

Art. no.: 99258
Price after login
Incoming

- Socket: LGA 1700
- Internal memory max.: 128 GB
- Chipset: Intel B760
- Form factor: ATX
Art. no.: 99601

- GPU: GeForce GT 1030
- Boost clock speed: 1430 MHz
- Memory: 2 GB
Art. no.: 44834
Price after login

- GPU: GeForce RTX 5080
- Boost clock speed: 2617 MHz
- Max. resolution: 7680 x 4320 pixels
- Memory: 16 GB
Art. no.: 91212
Price after login

- Memory: 32 GB
- Memory type: DDR4
- Memory clock speed: 3600 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 75591
Price after login

- Model: 9950X3D
- Series: AMD Ryzen™ 9
- Cores: 16
- Socket: Socket AM5
- Boost frequency: 5.7 GHz
Art. no.: 89373
Price after login

- GPU: GeForce RTX 5080
- Max. resolution: 7680 x 4320 pixels
- Memory: 16 GB
Art. no.: 88460
Price after login

- Form factor: Midi Tower
- Supported motherboards: ATX, micro ATX, Mini-ITX
- Max. CPU cooler height: 17 cm
- Max. graphics card length: 35.5 cm
Art. no.: 78921
Price after login

- Capacity: 64 GB
- USB version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
- Weight: 11 g
Art. no.: 67509
Price after login

- Switch type: Managed
- Ethernet ports: 48
- Ethernet ports type: Gigabit Ethernet (10/100/1000)
- Switching capacity: 176 Gbit/s
Art. no.: 58100
Price after login
Viewed

