PC- Power Supply Gigabyte GP-UD850GM PG5 2.0
- Order number: 73213
- Available from: 13.05.2026
- Supplier number: GP-UD850GM PG5 V2
- EAN: 4719331555993
- Total power: 850 W
- Cabling type: Fully-Modular
- Certification: 80 PLUS Gold
- Form factor: ATX
| Breite | 150 mm |
| Höhe | 86 mm |
| Tiefe | 140 mm |
| Eigenschaften | |
| Serie | Gigabyte GP |
| Max. power | 850 W |
| Dauerleistung | 850 W |
| Spezifikation | ATX, 3.1 |
| Effizienz (bei 230V) | 90% |
| Certificate | 80 PLUS Gold |
| Cable management | Fully modular |
| Form Factor | ATX |
| Leistung | |
| +3,3V | 20 A |
| +5V | 20 A |
| +5Vsb | 3 A |
| +12V | 70,8 A |
| -12V | 0,3 A |
| Anschlüsse | |
| Mainboard | 20+4 Pin ATX |
| P8/P4 | 2x 4/8pin |
| Grafikkarte | 4 |
| SATA (5pin) | 8 |
| IDE/Molex (4pin) | 3 |
| FDD (4pin) | 1 |
| Lüfter | |
| Anzahl | 1 Lüfter |
| Größe | 12 cm |
| 100% | 40 dB |
| Sonstiges | |
| Farbe | schwarz |
| Gewicht in Gramm | 2,4 kg |

- GPU: Radeon RX 9070 XT
- Boost clock speed: 2970 MHz
- Max. resolution: 7680 x 4320 pixels
- Memory: 16 GB
Art. no.: 95870

- Suitable location: Processor
- Fan diameter: 12 cm
- Noise level: 15.4 dB
- Number of fans: 3 fan(s)
Art. no.: 94180
Price after login

- Memory: 32 GB
- Memory type: DDR5
- Memory clock speed: 6000 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 92683
Price after login

- Socket: Socket AM5
- Internal memory max.: 128 GB
- Chipset: AMD B650
- Form factor: ATX
Art. no.: 70968
Price after login

- Capacity: 1 TB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 3.0
Art. no.: 59620
Price after login
Viewed