Cooler EKL Alpenföhn Dolomit Premium
- Order number: 65313
- Supplier number: 84000000183
- EAN: 4250280320114
- Suitable location: Processor
- Fan diameter: 12 cm
- Number of fans: 1 fan(s)
| Kühlkörper | |
| Fan control | PWM |
| Strom | |
| Abmessungen und Gewicht | |
| Anzahl | 1 |
| CPU Hersteller | Intel; AMD |
| Drehzahl (max) | 1600 rpm |
| Maße | 120x120x25mm |
| Verpackungsinhalt | Wärmeleitpaste inklusive |
| max. TDP | 210 W |
| Heatpipes | 6 x 6mm |
| Luftdurchsatz (max) | 92,6 m³/h |
| Besonderheiten | Wing Boost 3 ARGB;Erweiterbare Lüfter Bestückung |
| Art | Kühler |
| Grösse | 12 cm |
| Lüfteranschluss | 3-pin + 4-pin |
| Geräuschentwicklung in db(A) max. | 23,5 dB |
| Länge | 86 mm |
| Socket | LGA 1150 (Socket H3), LGA 1151 (Socket H4), LGA 1155 (Socket H2), LGA 1156 (Socket H), LGA 1200 (Socket H5), LGA 2011 (Socket R), LGA 2011-v3 (Socket R), LGA 2066, Socket AM4 |
| Eigenschaften | |
| Farbe | schwarz |
| Breite | 126 mm |
| Höhe | 154 mm |
| Gewicht | 935 g |
| Material | Aluminium, Kupfer |
| Lüfter | |
| Sonstiges | |
| Lighting | RGB via 3 pin ARGB connector |

- Capacity: 2 TB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 4.0
- Transfer rate: 64 Gbit/s
Art. no.: 79111
Price after login

- Socket: Socket AM5
- Internal memory max.: 256 GB
- Chipset: AMD B650
- Form factor: ATX
Art. no.: 81010
Price after login
Incoming

- Memory: 32 GB
- Memory type: DDR4
- Memory clock speed: 3600 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 65578

- Socket: Socket AM4
- Internal memory max.: 128 GB
- Chipset: AMD B550
- Form factor: ATX
Art. no.: 58365
Price after login
Viewed