DDR5 16GB PC 5600 Kingston FURY Beast KF556C40BB-16
- Order number: 67576
- Supplier number: KF556C40BB-16
- EAN: 0740617325713
- Memory: 16 GB
- Memory type: DDR5
- Memory clock speed: 2800 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
| Eigenschaften | |
| Series | Kingston Fury Beast |
| Type | DDR5 |
| Total capacity | 16 GB |
| Kapazität der Einzelmodule | 16GB |
| Number of modules | 1 |
| Design | PC |
| Anschluss des Speichers | 288-pin DIMM |
| RAM Takt | |
| Clock (MHz) | 2800 MHz |
| JEDEC Norm: | Ja |
| Speichertyp | Unregistered (unbuffered) |
| Latenz (CL) | 40 |
| Stromversorgung | |
| Spannung | 1.1,1.25,1.35 V |
| Modding | |
| Sonstiges | |
| Besonderheiten | Kühlkörper |
| Verpackungsinhalt | retail single |
| Farbe | schwarz |
| Breite (cm) | 6,62 mm |
| Höhe (cm) | 34,9 mm |
| Tiefe (cm) | 133,3 mm |
| Gewicht (g) | 34,14 g |

- Model: i5-14500
- Series: Intel® Core™ i5
- Cores: 14
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 5 GHz
Art. no.: 80248

- Socket: LGA 1851 (Socket V1)
- Internal memory max.: 128 GB
- Chipset: Intel B860
- Form factor: micro ATX
Art. no.: 87747
Price after login

- Socket: LGA 1700
- Internal memory max.: 96 GB
- Chipset: Intel H610
- Form factor: micro ATX
Art. no.: 86265
Price after login

- Total power: 850 W
- Cabling type: Fully-Modular
- Certification: 80 PLUS Gold
- Form factor: ATX
Art. no.: 84654
Price after login

- GPU: GeForce GT 1030
- Boost clock speed: 1430 MHz
- Memory: 4 GB
Art. no.: 84806
Price after login

- Model: i3-14100
- Series: Intel® Core™ i3
- Cores: 4
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 4.7 GHz
Art. no.: 80253
Price after login

- Model: i7-14700
- Series: Intel® Core™ i7
- Cores: 20
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 5.4 GHz
Art. no.: 80245
Price after login

- Socket: LGA 1700
- Internal memory max.: 192 GB
- Chipset: Intel B760
- Form factor: micro ATX
Art. no.: 80672
Price after login

- Socket: LGA 1700
- Internal memory max.: 96 GB
- Chipset: Intel B760
- Form factor: micro ATX
Art. no.: 78064
Price after login

- Capacity: 512 GB
- Form factor: 2.5"
- Interface: Serial ATA III
- Transfer rate: 6 Gbit/s
Art. no.: 44336
Price after login

- Capacity: 1 TB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 5.0
Art. no.: 93187
Price after login

- Memory: 16 GB
- Memory type: DDR5
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 70660
Price after login

- Socket: LGA 1700
- Internal memory max.: 256 GB
- Chipset: Intel B760 Express
- Form factor: micro ATX
Art. no.: 93796

- Suitable location: Processor
- Fan diameter: 12 cm
- Noise level: 12.4 dB
- Number of fans: 1 fan(s)
Art. no.: 89954
Price after login

- Form factor: M.2
- Capacity: 1 TB
- Interface: PCI Express 4.0
Art. no.: 89432
Price after login

- Model: 225
- Series: Intel Core Ultra 5
- Cores: 10
- Socket: FCLGA1851
- Boost frequency: 4.9 GHz
Art. no.: 88465
Price after login

- Total power: 530 W
- Cabling type: Fully-Modular
- Form factor: ATX
Art. no.: 87037
Price after login

- Memory: 16 GB
- Memory type: DDR5
- Memory clock speed: 5600 MHz
- Form factor: 262-pin SO-DIMM
Art. no.: 85671
Price after login

- Model: 265KF
- Series: Intel Core Ultra 7
- Cores: 20
- Socket: FCLGA1851
- Boost frequency: 5.5 GHz
Art. no.: 85635
Price after login

- Model: 265K
- Series: Intel Core Ultra 7
- Cores: 20
- Socket: FCLGA1851
- Boost frequency: 5.5 GHz
Art. no.: 85633
Price after login

- Model: i5-14400
- Series: Intel® Core™ i5
- Cores: 10
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 4.7 GHz
Art. no.: 80251
Price after login

- Model: i5-14400
- Series: Intel® Core™ i5
- Cores: 10
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 4.7 GHz
Art. no.: 80250
Price after login

- Socket: LGA 1700
- Internal memory max.: 96 GB
- Chipset: Intel H610 Express
- Form factor: micro ATX
Art. no.: 81004
Price after login

- Memory: 32 GB
- Memory type: DDR5
- Memory clock speed: 5600 MHz
Art. no.: 71944
Price after login

- Suitable location: Processor
- Fan diameter: 120/135 mm
- Noise level: 8.9 dB
- Number of fans: 2 fan(s)
Art. no.: 78190

- HDD capacity: 1 TB
- HDD size: 2.5"
- Interface: USB 3.0/2.0
Art. no.: 75163
Price after login

- Capacity: 1 TB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 4.0
Art. no.: 70903

- Capacity: 1 TB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 4.0
Art. no.: 70372
Price after login

- Model: i5-12500
- Series: Intel® Core™ i5
- Cores: 6
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 4.6 GHz
Art. no.: 67583
Price after login

- Memory: 16 GB
- Memory type: DDR4
- Memory clock speed: 1600 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 67044
Price after login

- Socket: LGA 1700
- Internal memory max.: 64 GB
- Chipset: Intel H610
- Form factor: micro ATX
Art. no.: 66650
Price after login

Art. no.: 57846
Price after login

- Total power: 550 W
- Cabling type: Non-Modular
- Certification: 80 PLUS Bronze
- Form factor: ATX
Art. no.: 56536
Price after login

- Form factor: Midi Tower
- Supported motherboards: ATX, micro ATX, Mini-ITX
- Max. CPU cooler height: 16.5 cm
- Max. graphics card length: 35 cm
Art. no.: 52419
Price after login



