ASROCK H610M-H2/M.2 D5 (1700) (D)
- Order number: 86265
- Supplier number: 90-MXBML0-A0UAYZ
- EAN: 4710483943775
- Socket: LGA 1700
- Internal memory max.: 96 GB
- Chipset: Intel H610
- Form factor: micro ATX
| Eigenschaften | |
| unterstützte Prozessormodelle | Intel® Celeron®, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9, Intel® Pentium® |
| Socket | LGA 1700 |
| Chipset | Intel H610 |
| BIOS | UEFI AMI |
| Form Factor | micro ATX |
| geeignet für freien Multiplikator | ja |
| RAM | |
| Speicher max. | 96 GB |
| Memory Spaces | 2 |
| Speicher je Speicherplatz | 32GB |
| Memory Type | DDR5-SDRAM |
| RAM Takt | 4800 MHz |
| Speicher Kanäle | Zweikanalig |
| Speichertyp | ECC;Non-ECC;Un-buffered |
| Controller in CPU | ja |
| Anschlüsse extern | |
| LAN (RJ45) | Gigabit Ethernet |
| PS/2 (Tastatur/Maus) | 1 |
| USB 3.1 | 0 |
| USB 3.0 | 2 |
| USB 2.0 | 4 |
| VGA | 0 |
| HDMI | 2 |
| DisplayPort | 1 |
| Mikrofon | 1 |
| Line-Out 3,5 mm Klinke | 2 |
| S/PDIF-Out (optisch) | 1 |
| Anschlüsse intern | |
| PCIe 4.0 | 1x PCIe x16 |
| PCIe 3.0 | 1 |
| Mainbord Strom | 24pin |
| CPU Strom | 8pin |
| SATA 3 | 4 |
| M.2 | 2 |
| M.2 Länge max. | 110mm |
| M.2 Konnektor | M |
| USB-Header USB 2.0 | 1 |
| USB-Header USB 3.0 | 1 |
| USB-Header USB C | 0 |
| Lüfter 4-polig PWM | 3 |
| Sound | |
| Sound-Chip | 7.1 Kanäle |
| Sonstiges | |
| LAN | Realtek 8111H |
| Multi-GPU Modus | CrossFire |
| RAID SATA | 0, 1, 5, 10 |
| Beleuchtungsfarbe | RGB |
| Farbe | schwarz;silber |
| Gewicht (g) | 830 |
| Breite (cm) | 24.40 |
| Tiefe (cm) | 24.40 |
| internal graphics | Yes |
| verfügbare Slots | 6 |

- Model: i3-14100
- Series: Intel® Core™ i3
- Cores: 4
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 4.7 GHz
Art. no.: 80253
Price after login

- Capacity: 500 GB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 3.0
Art. no.: 65523
Price after login

- Memory: 16 GB
- Memory type: DDR5
- Memory clock speed: 5600 MHz
Art. no.: 71945
Price after login

- Memory: 16 GB
- Memory type: DDR5
- Memory clock speed: 2600 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 65773
Price after login

- Model: i5-14400
- Series: Intel® Core™ i5
- Cores: 10
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 4.7 GHz
Art. no.: 80250
Price after login

- Model: i5-14500
- Series: Intel® Core™ i5
- Cores: 14
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 5 GHz
Art. no.: 80248

- Model: i7-14700
- Series: Intel® Core™ i7
- Cores: 20
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 5.4 GHz
Art. no.: 80244
Price after login

- Socket: LGA 1700
- Internal memory max.: 96 GB
- Chipset: Intel H610 Express
- Form factor: micro ATX
Art. no.: 81005
Price after login

- Memory: 16 GB
- Memory type: DDR5
- Memory clock speed: 2800 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 68242
Price after login

- Memory: 16 GB
- Memory type: DDR5
- Memory clock speed: 2800 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 67576
Price after login

- Memory: 16 GB
- Memory type: DDR4
- Memory clock speed: 3200 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 51598
Price after login

- Capacity: 512 GB
- Form factor: M.2
- Interface: Serial ATA III
- Transfer rate: 6 Gbit/s
Art. no.: 44342
Price after login

- Total power: 750 W
- Cabling type: Non-Modular
- Certification: 80 PLUS Bronze
- Form factor: ATX
Art. no.: 93144

- Total power: 530 W
- Cabling type: Fully-Modular
- Form factor: ATX
Art. no.: 87037
Price after login

- Socket: LGA 1700
- Internal memory max.: 64 GB
- Chipset: Intel H610
- Form factor: micro ATX
Art. no.: 86266

- Capacity: 1 TB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 4.0
Art. no.: 84904
Price after login

- Model: i5-14400
- Series: Intel® Core™ i5
- Cores: 10
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 4.7 GHz
Art. no.: 80251
Price after login

- Capacity: 500 GB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 4.0
Art. no.: 82669
Price after login

- Capacity: 1 TB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 3.0
Art. no.: 65524
Price after login

- Socket: LGA 1700
- Internal memory max.: 128 GB
- Chipset: Intel B760
- Form factor: micro ATX
Art. no.: 82185
Price after login

Art. no.: 80295
Price after login

- Model: i5-14400F
- Series: Intel® Core™ i5
- Cores: 10
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 4.7 GHz
Art. no.: 80259
Price after login

- Memory: 32 GB
- Memory type: DDR5
- Memory clock speed: 5600 MHz
Art. no.: 71944
Price after login

- HDD capacity: 2 TB
- HDD size: 2.5"
- Interface: USB 3.0/2.0
Art. no.: 75164
Price after login

- HDD capacity: 1 TB
- HDD size: 2.5"
- Interface: USB 3.0/2.0
Art. no.: 75163
Price after login

- Capacity: 480 GB
- Form factor: 2.5"
- Interface: Serial ATA III
- Transfer rate: 6 Gbit/s
Art. no.: 41353
Price after login

- Memory: 64 GB
- Memory type: DDR5
- Memory clock speed: 2600 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 72548

- Capacity: 1 TB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 4.0
Art. no.: 70903

- Capacity: 1 TB
- Form factor: 2.5"
- Interface: Serial ATA
- Transfer rate: 6 Gbit/s
Art. no.: 70169
Price after login

- Model: i5-12400
- Series: Intel® Core™ i5
- Cores: 6
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 4.4 GHz
Art. no.: 66874
Price after login

- Model: i3-12100
- Series: Intel® Core™ i3
- Cores: 4
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 4.3 GHz
Art. no.: 66855
Price after login

- Capacity: 250 GB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 3.0
Art. no.: 65522
Price after login

- Model: i7-12700K
- Series: Intel® Core™ i7
- Cores: 12
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 5 GHz
Art. no.: 64546
Price after login

- Capacity: 512 GB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 3.0
Art. no.: 61194
Price after login

- Capacity: 1 TB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 3.0
Art. no.: 59620
Price after login

- Memory: 16 GB
- Memory type: DDR4
- Memory clock speed: 3200 MHz
Art. no.: 55812
Price after login

- Memory: 16 GB
- Memory type: DDR4
- Memory clock speed: 3200 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 54517
Price after login

- HDD capacity: 4 TB
- HDD size: 3.5"
- Interface: Serial ATA III
- Transfer rate: 6 Gbit/s
Art. no.: 53004
Price after login

- Memory: 8 GB
- Memory type: DDR4
- Memory clock speed: 3200 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 51596
Price after login

