ASROCK H610M-HVS/M.2 R2.0 (1700) (D)
- Order number: 86266
- Supplier number: 90-MXBJJ0-A0UAYZ
- EAN: 4710483939914
- Socket: LGA 1700
- Internal memory max.: 64 GB
- Chipset: Intel H610
- Form factor: micro ATX
| Eigenschaften | |
| unterstützte Prozessormodelle | Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7 |
| Socket | LGA 1700 |
| Chipset | Intel H610 |
| BIOS | UEFI AMI |
| Form Factor | micro ATX |
| geeignet für freien Multiplikator | nein |
| RAM | |
| Speicher max. | 64 GB |
| Memory Spaces | 2 |
| Speicher je Speicherplatz | 32GB |
| Memory Type | DDR4 SDRAM |
| RAM Takt | 3200 MHz |
| Speicher Kanäle | Zweikanalig |
| Speichertyp | non-ECC;un-buffered |
| Controller in CPU | ja |
| Anschlüsse extern | |
| LAN (RJ45) | Gigabit Ethernet |
| PS/2 (Tastatur/Maus) | 1 |
| USB 3.1 | 0 |
| USB 3.0 | 2 |
| USB 2.0 | 4 |
| VGA | 1 |
| HDMI | 1 |
| DisplayPort | 1 |
| Mikrofon | 1 |
| Line-Out 3,5 mm Klinke | 2 |
| Anschlüsse intern | |
| PCIe 4.0 | 1x PCIe x16 |
| PCIe 3.0 | 1 |
| Mainbord Strom | 24pin |
| CPU Strom | 8pin |
| SATA 3 | 0 |
| M.2 | 1 |
| USB-Header USB 2.0 | 2 |
| USB-Header USB 3.0 | 2 |
| USB-Header USB C | 0 |
| Lüfter 4-polig PWM | 1 |
| Sound | |
| Sound-Chip | 7.1 Kanäle |
| Sonstiges | |
| LAN | Realtek RTL8111H |
| Multi-GPU Modus | Nicht unterstützt |
| RAID SATA | 0, 1, 5, 10 |
| Farbe | schwarz;silber |
| Gewicht (g) | 1000 |
| Breite (cm) | 24.40 |
| Tiefe (cm) | 20.10 |
| internal graphics | Yes |
| verfügbare Slots | 2 |

- Capacity: 500 GB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 3.0
Art. no.: 65523
Price after login

- Model: i3-14100
- Series: Intel® Core™ i3
- Cores: 4
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 4.7 GHz
Art. no.: 80253
Price after login

- Capacity: 1 TB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 3.0
Art. no.: 59620
Price after login

- Memory: 16 GB
- Memory type: DDR5
- Memory clock speed: 5600 MHz
Art. no.: 71945
Price after login

- Memory: 16 GB
- Memory type: DDR4
- Memory clock speed: 3200 MHz
Art. no.: 55808
Price after login

- Model: i5-12400
- Series: Intel® Core™ i5
- Cores: 6
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 4.4 GHz
Art. no.: 66874
Price after login

- Model: i7-12700K
- Series: Intel® Core™ i7
- Cores: 12
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 5 GHz
Art. no.: 64546
Price after login

- Model: 5700G
- Series: AMD Ryzen™ 7
- Cores: 8
- Socket: Socket AM4
- Boost frequency: 4.6 GHz
Art. no.: 63340
Price after login

- Memory: 32 GB
- Memory type: DDR4
- Memory clock speed: 3200 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 51600
Price after login

- Memory: 16 GB
- Memory type: DDR4
- Memory clock speed: 3200 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 51598
Price after login

- Memory: 8 GB
- Memory type: DDR4
- Memory clock speed: 3200 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 51596
Price after login

- Total power: 750 W
- Cabling type: Non-Modular
- Certification: 80 PLUS Bronze
- Form factor: ATX
Art. no.: 93144

- Capacity: 1 TB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 5.0
Art. no.: 90139

- Model: i7-12700K
- Series: Intel® Core™ i7
- Cores: 12
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 5 GHz
Art. no.: 64547
Price after login

- Total power: 400 W
- Cabling type: Non-Modular
- Certification: 80 PLUS
- Form factor: PS/2
Art. no.: 68066
Price after login

- Suitable location: Processor
- Fan diameter: 12 cm
- Noise level: 14 dB
- Number of fans: 2 fan(s)
Art. no.: 89952
Price after login

- Total power: 530 W
- Cabling type: Fully-Modular
- Form factor: ATX
Art. no.: 87037
Price after login

- Memory: 32 GB
- Memory type: DDR5
- Memory clock speed: 5600 MHz
Art. no.: 87003
Price after login

- Memory: 16 GB
- Memory type: DDR5
- Memory clock speed: 5600 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 87001

- Memory: 32 GB
- Memory type: DDR4
- Memory clock speed: 3200 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 86996
Price after login

- Socket: LGA 1700
- Internal memory max.: 96 GB
- Chipset: Intel H610
- Form factor: micro ATX
Art. no.: 86265
Price after login

- Model: i5-14400
- Series: Intel® Core™ i5
- Cores: 10
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 4.7 GHz
Art. no.: 80251
Price after login

- Capacity: 2 TB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 4.0
Art. no.: 82671
Price after login

- Capacity: 1 TB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 4.0
Art. no.: 82670
Price after login

- Capacity: 500 GB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 4.0
Art. no.: 82669
Price after login

- Socket: Socket AM4
- Internal memory max.: 128 GB
- Chipset: AMD B550
- Form factor: micro ATX
Art. no.: 58415

- Model: i3-14100
- Series: Intel® Core™ i3
- Cores: 4
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 4.7 GHz
Art. no.: 80254
Price after login

- Model: i5-14400
- Series: Intel® Core™ i5
- Cores: 10
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 4.7 GHz
Art. no.: 80250
Price after login

- Total power: 650 W
- Cabling type: Non-Modular
- Certification: 80 PLUS Bronze
- Form factor: ATX
Art. no.: 80793

- Model: 5700X
- Series: AMD Ryzen™ 7
- Cores: 8
- Socket: Socket AM4
- Boost frequency: 4.6 GHz
Art. no.: 75328
Price after login

- Socket: Socket AM4
- Internal memory max.: 64 GB
- Chipset: AMD A520
- Form factor: micro ATX
Art. no.: 73830
Price after login

- Socket: LGA 1700
- Internal memory max.: 128 GB
- Chipset: Intel B760
- Form factor: micro ATX
Art. no.: 72033

- HDD capacity: 4 TB
- HDD size: 3.5"
- Interface: Serial ATA III
- Transfer rate: 6 Gbit/s
Art. no.: 71821
Price after login

- Capacity: 512 GB
- Form factor: 2.5"
- Interface: Serial ATA III
- Transfer rate: 6 Gbit/s
Art. no.: 70171
Price after login

- Capacity: 1 TB
- Form factor: 2.5"
- Interface: Serial ATA
- Transfer rate: 6 Gbit/s
Art. no.: 70169
Price after login

- Memory: 32 GB
- Memory type: DDR5
- Memory clock speed: 2800 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 67577
Price after login

- Model: i3-12100
- Series: Intel® Core™ i3
- Cores: 4
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 4.3 GHz
Art. no.: 66855
Price after login

- Memory: 16 GB
- Memory type: DDR5
- Memory clock speed: 2600 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 65773
Price after login

- Capacity: 250 GB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 3.0
Art. no.: 65522
Price after login

- Capacity: 512 GB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 3.0
Art. no.: 61194
Price after login

- HDD capacity: 2 TB
- HDD size: 3.5"
- Interface: Serial ATA
- Transfer rate: 6 Gbit/s
Art. no.: 58990
Price after login

- Socket: Socket AM4
- Internal memory max.: 64 GB
- Chipset: AMD A520
- Form factor: micro ATX
Art. no.: 56623

- Capacity: 1 TB
- Form factor: 2.5"
- Interface: Serial ATA III
- Transfer rate: 6 Gbit/s
Art. no.: 51881
Price after login

- Memory: 32 GB
- Memory type: DDR4
- Memory clock speed: 3000 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 49167
Price after login

- Capacity: 512 GB
- Form factor: M.2
- Interface: Serial ATA III
- Transfer rate: 6 Gbit/s
Art. no.: 44342
Price after login

- Capacity: 512 GB
- Form factor: 2.5"
- Interface: Serial ATA III
- Transfer rate: 6 Gbit/s
Art. no.: 44336
Price after login

- Capacity: 256 GB
- Form factor: 2.5"
- Interface: Serial ATA III
- Transfer rate: 6 Gbit/s
Art. no.: 44335
Price after login

- Capacity: 240 GB
- Form factor: 2.5"
- Interface: Serial ATA III
- Transfer rate: 6 Gbit/s
Art. no.: 45571
Price after login

- Switch type: Unmanaged
- Ethernet ports: 8
- Ethernet ports type: Gigabit Ethernet (10/100/1000)
- Ethernet LAN data rates: 1000 Mbit/s
- Switching capacity: 16 Gbit/s
Art. no.: 39014



