VGA Gigabyte GeForce® RTX 5080 16GB AORUS MASTER
- Order number: 88457
- Supplier number: GV-N5080AORUS M-16GD
- EAN: 4719331355586
- GPU: GeForce RTX 5080
- Max. resolution: 7680 x 4320 pixels
- Memory: 16 GB
| Eigenschaften | |
| Bus-Typ | PCI Express 5.0 |
| Bus-Version | 4.0 |
| Bus-Geschwindigkeit | x16 |
| Grafikchip | |
| Hersteller | NVIDIA |
| Serie | Geforce |
| Grafikchip Typ | GeForce RTX 5080 |
| Chiptakt | 2805 MHz |
| Boosttakt | 2640 MHz |
| Shader | 10752 |
| 3D API | 4.6 |
| Grafikspeicher | |
| Speichergröße | 16 GB |
| Typ | GDDR7 |
| Takt | 30 Gbit/s |
| Anbindung | 256 Bit |
| Ausgänge | |
| HDMI | 1 |
| Display Port | 3 |
| DUAL-Link DVI | Nein |
| Stromversorgung | |
| Anschluss | 1x 16-pin |
| Abmessungen | |
| Breite | 149 mm |
| Höhe | 128 mm |
| Länge | 75 mm |
| Gewicht | 2 kg |
| Slot | 3,7 |
| Sonstiges | |
| Kühlung | aktiv |
| Beleuchtungsfarbe | Multi |
| Besonderheiten | 3 Lüfter |
| Farbe | schwarz |
NEW
Incoming

- Socket: LGA 1700
- Internal memory max.: 128 GB
- Chipset: Intel B760
- Form factor: micro ATX
Art. no.: 101243

- Form factor: Midi Tower
- Supported motherboards: micro ATX, Mini-ITX
- Max. CPU cooler height: 14 cm
- Max. graphics card length: 27.5 cm
Art. no.: 93929
Price after login
Incoming

- GPU: GeForce RTX 5080
- Boost clock speed: 2700 MHz
- Max. resolution: 7680 x 4320 pixels
- Memory: 16 GB
Art. no.: 93764

- Interface: USB Type-A
- Resolution: 25600 DPI
- Buttons quantity: 13
- Form factor: Right-hand
Art. no.: 86378
Price after login

- GPU: Radeon RX 9070 XT
- Memory: 16 GB
Art. no.: 88547
Price after login

- GPU: GeForce RTX 5090
- Max. resolution: 7680 x 4320 pixels
- Memory: 32 GB
Art. no.: 88700
Price after login
Incoming
Incoming

- GPU: GeForce RTX 5080
- Max. resolution: 7680 x 4320 pixels
- Memory: 16 GB
Art. no.: 88454

- Interface: RF Wireless
- Resolution: 25600 DPI
- Buttons quantity: 13
- Form factor: Right-hand
Art. no.: 87436

- Form factor: Cube
- Supported motherboards: ATX, micro ATX
- Max. CPU cooler height: 17.5 cm
- Max. graphics card length: 41 cm
Art. no.: 86952
Price after login

- Form factor: Midi Tower
- Supported motherboards: ATX, EATX, ITX, micro ATX
- Max. CPU cooler height: 17.5 cm
- Max. graphics card length: 38 cm
Art. no.: 65559
Price after login
Incoming

- Socket: LGA 1700
- Internal memory max.: 128 GB
- Chipset: Intel B760 Express
- Form factor: micro ATX
Art. no.: 71975

- Form factor: Midi Tower
- Supported motherboards: ATX, micro ATX, Mini-ITX
- Max. CPU cooler height: 16.6 cm
- Max. graphics card length: 34.9 cm
Art. no.: 69632
Incoming

- Socket: LGA 1700
- Internal memory max.: 64 GB
- Chipset: Intel H610 Express
- Form factor: mini ITX
Art. no.: 67131

- Form factor: Midi Tower
- Supported motherboards: ATX, EATX, Mini-ATX, Mini-ITX
- Max. CPU cooler height: 17 cm
- Max. graphics card length: 34 cm
Art. no.: 58263
Price after login

- Form factor: Midi Tower
- Supported motherboards: ATX, EATX, micro ATX, Mini-ATX
- Max. CPU cooler height: 17 cm
- Max. graphics card length: 40 cm
Art. no.: 47571
Price after login
Viewed
