VGA Palit GeForce® RTX 5070 12GB Infinity 3 OC
- Order number: 89623
- Supplier number: NE75070S19K9-GB2050S
- EAN: 4710562245080
- GPU: GeForce RTX 5070
- Boost clock speed: 2542 MHz
- Max. resolution: 7680 x 4320 pixels
- Memory: 12 GB
| Eigenschaften | |
| Bus-Typ | PCI Express 5.0 |
| Bus-Version | 4.0 |
| Bus-Geschwindigkeit | x16 |
| Grafikchip | |
| Hersteller | NVIDIA |
| Serie | Geforce |
| Graphics chip type | GeForce RTX 5070 |
| Chiptakt | 2325 MHz |
| Boosttakt | 2542 MHz |
| Anzahl | 1 |
| Shader | 6144 |
| Version | 5 |
| 3D API | 4.6 |
| Virtual Reality Ready | Ja |
| Chip-Besonderheiten | Real-Time Ray Tracing |
| Grafikspeicher | |
| Memory size | 12 GB |
| Type | GDDR7 |
| Takt | 672 GB/s |
| Anbindung | 192 bit |
| Ausgänge | |
| HDMI | 1 |
| Display Port | 3 |
| DUAL-Link DVI | Nein |
| Stromversorgung | |
| Anschluss | 1x 16-pin |
| TDP in Watt | 360 W |
| Abmessungen | |
| Breite | 116,6 mm |
| Höhe | 63,4 mm |
| Länge | 41,3 mm |
| Slot | 2 |
| Sonstiges | |
| Cooling | Active |
| Beleuchtungsfarbe | Multi |
| Besonderheiten | 3 Lüfter |
| Farbe | schwarz |

- Capacity: 256 GB
- Form factor: 2.5"
- Interface: Serial ATA III
- Transfer rate: 6 Gbit/s
Art. no.: 44335
Price after login

- Display resolution: 1920 x 1080 pixels
- Response time: 5 ms
- Max. refresh rate: 100 Hz
- Energy efficiency class (SDR): C
Art. no.: 91959

- Memory: 16 GB
- Memory type: DDR5
- Memory clock speed: 6000 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 89421
Price after login

- Total power: 750 W
- Cabling type: Non-Modular
- Certification: 80 PLUS Gold
- Form factor: ATX
Art. no.: 86798
Price after login

- Model: 285K
- Series: Intel Core Ultra 9
- Cores: 24
- Socket: FCLGA1851
- Boost frequency: 5.7 GHz
Art. no.: 85630

- Capacity: 1 TB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 4.0
Art. no.: 86368
Price after login

- Display resolution: 1920 x 1080 pixels
- Response time: 1 ms
- Max. refresh rate: 240 Hz
- Energy efficiency class (SDR): E
Art. no.: 86072
Price after login

- Capacity: 2 TB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 4.0
Art. no.: 84905
Price after login

- HDD capacity: 1 TB
- HDD size: 3.5"
- Interface: Serial ATA III
- Transfer rate: 6 Gbit/s
Art. no.: 78709
Price after login

- Model: i9-14900K
- Series: Intel® Core™ i9
- Cores: 24
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 6 GHz
Art. no.: 77366
Price after login

- Socket: Socket AM5
- Internal memory max.: 256 GB
- Chipset: AMD B650
- Form factor: micro ATX
Art. no.: 77001

- Capacity: 512 GB
- Form factor: 2.5"
- Interface: Serial ATA III
Art. no.: 71018
Price after login

- Model: 7700X
- Series: AMD Ryzen™ 7
- Cores: 8
- Socket: Socket AM5
- Boost frequency: 5.4 GHz
Art. no.: 70308
Price after login

- Capacity: 500 GB
- Form factor: 2.5"
- Interface: Serial ATA III
- Transfer rate: 6 Gbit/s
Art. no.: 70388
Price after login

- HDD capacity: 4 TB
- HDD size: 3.5"
- Interface: Serial ATA III
- Transfer rate: 6 Gbit/s
Art. no.: 69801
Price after login

- Capacity: 500 GB
- Form factor: 2.5"
- Interface: Serial ATA III
- Transfer rate: 6 Gbit/s
Art. no.: 59729
Price after login

- HDD capacity: 2 TB
- HDD size: 3.5"
- Interface: Serial ATA
- Transfer rate: 6 Gbit/s
Art. no.: 58990
Price after login

- Capacity: 960 GB
- Form factor: 2.5"
- Interface: Serial ATA III
- Transfer rate: 6 Gbit/s
Art. no.: 55444
Price after login

- Form factor: Midi Tower
- Supported motherboards: ATX, micro ATX, Mini-ITX
- Max. CPU cooler height: 16.5 cm
- Max. graphics card length: 40 cm
Art. no.: 52931
Price after login

- Capacity: 1 TB
- Form factor: 2.5"
- Interface: Serial ATA III
- Transfer rate: 6 Gbit/s
Art. no.: 51881
Price after login

- Capacity: 240 GB
- Form factor: 2.5"
- Interface: Serial ATA III
- Transfer rate: 6 Gbit/s
Art. no.: 46200
Price after login

- Capacity: 512 GB
- Form factor: 2.5"
- Interface: Serial ATA III
- Transfer rate: 6 Gbit/s
Art. no.: 44336
Price after login

- Capacity: 2 TB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 4.0
Art. no.: 94648
Price after login

- Socket: Socket AM5
- Internal memory max.: 256 GB
- Chipset: AMD B840
- Form factor: micro ATX
Art. no.: 91440
Price after login

- Form factor: Desktop
- Supported motherboards: ATX, micro ATX, Mini-ITX
- Max. CPU cooler height: 15.7 cm
- Max. graphics card length: 33.5 cm
Art. no.: 72291
Price after login

- Memory: 32 GB
- Memory type: DDR5
- Memory clock speed: 2800 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 70675
Price after login
