DDR5 16GB PC 6000 Crucial PRO CP16G60C36U5B
- Order number: 100511
- Supplier number: CP16G60C36U5B
- EAN: 0649528941497
- Memory: 16 GB
- Memory type: DDR5
- Memory clock speed: 6000 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
| Eigenschaften | |
| Series | Crucial PRO |
| Type | DDR5 |
| Total capacity | 16 GB |
| Kapazität der Einzelmodule | 16GB |
| Number of modules | 2 |
| Design | PC |
| Anschluss des Speichers | 288-pin DIMM |
| RAM Takt | |
| Clock (MHz) | 6000 MHz |
| JEDEC Norm: | PC5-48000 |
| Speichertyp | Unregistered (unbuffered) |
| Latenz (CL) | 36 |
| Stromversorgung | |
| Spannung | 1.35 V |
| Modding | |
| Beleuchtung | Nein |
| Sonstiges | |
| Verpackungsinhalt | retail |

- Memory: 16 GB
- Memory type: DDR5
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 70660
Price after login

- Capacity: 1 TB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 4.0
Art. no.: 94338
Price after login

- Socket: Socket AM5
- Internal memory max.: 256 GB
- Chipset: AMD B850
- Form factor: ATX
Art. no.: 101198
Price after login

- HDD capacity: 24 TB
- HDD size: 3.5"
- Interface: Serial ATA
- Transfer rate: 6 Gbit/s
Art. no.: 100249
Price after login

- Suitable location: Processor
- Fan diameter: 12 cm
- Number of fans: 1 fan(s)
Art. no.: 44317
Price after login

- Total power: 750 W
- Cabling type: Fully-Modular
- Certification: 80 PLUS Gold
- Form factor: ATX
Art. no.: 99215
Price after login

- Memory: 16 GB
- Memory type: DDR5
- Memory clock speed: 6000 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 98463
Price after login

- Capacity: 1 TB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 4.0
Art. no.: 98465
Price after login

- Total power: 1200 W
- Cabling type: Fully-Modular
- Certification: 80 PLUS Gold
- Form factor: ATX
Art. no.: 94079
Price after login

- Suitable location: Processor
- Fan diameter: 15 cm
- Number of fans: 2 fan(s)
Art. no.: 84609
Price after login

- Capacity: 2 TB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 4.0
Art. no.: 88970
Price after login

- GPU: Radeon RX 9060 XT
- Boost clock speed: 3320 MHz
- Max. resolution: 7680 x 4320 pixels
- Memory: 16 GB
Art. no.: 91433
Price after login

- Socket: Socket AM5
- Internal memory max.: 192 GB
- Chipset: AMD B850
- Form factor: ATX
Art. no.: 87266
Price after login

- Suitable location: Motherboard
- Fan diameter: 9.2 cm
- Noise level: 13.3 dB
Art. no.: 88355
Price after login

- Recommended usage: Office
- Interface: RF Wireless + Bluetooth
- Keyboard layout: QWERTZ
- Keyboard language: German
Art. no.: 85007
Price after login

- Form factor: Super Tower
- Supported motherboards: ATX, micro ATX, Mini-ITX
- Max. CPU cooler height: 19,0 cm
- Max. graphics card length: 42,0 cm
Art. no.: 81173

- HDD capacity: 2 TB
- HDD size: 3.5"
- Interface: Serial ATA
- Transfer rate: 6 Gbit/s
Art. no.: 77038
Price after login

- Suitable location: Computer case
- Type: Fan
- Fan diameter: 12 cm
- Number of fans: 1 fan(s)
Art. no.: 81566
Price after login

- Suitable location: Processor
- Fan diameter: 120/135 mm
- Noise level: 8.9 dB
- Number of fans: 2 fan(s)
Art. no.: 78190

- Memory: 32 GB
- Memory type: DDR5
- Memory clock speed: 4800 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 77959
Price after login


