PC- Power Supply Be Quiet Dark Power 14 850W BP019EU
- Order number: 95173
- Supplier number: BP019EU
- EAN: 4260052192016
- Total power: 850 W
- Cabling type: Fully-Modular
- Certification: 80 PLUS Titanium
- Form factor: ATX
| Breite | 150 mm |
| Höhe | 86 mm |
| Tiefe | 175 mm |
| Eigenschaften | |
| Serie | Dark Power 13 |
| Max. power | 850 W |
| Dauerleistung | 850 Watt |
| Spezifikation | 3.1 |
| Effizienz (bei 230V) | 93,8% |
| Certificate | 80 PLUS Titanium |
| Cable management | Fully modular |
| Form Factor | ATX |
| Leistung | |
| +3,3V | 24 A |
| +5V | 24 A |
| +5Vsb | 3 A |
| +12V | 30 A |
| -12V | 0,5 A |
| Anschlüsse | |
| Mainboard | 20+4 Pin ATX |
| P8/P4 | 8pin;4+4pin |
| Grafikkarte | 4 |
| SATA (5pin) | 12 |
| IDE/Molex (4pin) | 2 |
| Lüfter | |
| Anzahl | 1 Lüfter |
| Größe | 13,5 cm |
| 100% | 16 dB |
| Sonstiges | |
| Farbe | schwarz |
| Gewicht in Gramm | 2,2 kg |
Incoming

- GPU: GeForce RTX 5060 Ti
- Max. resolution: 7680 x 4320 pixels
- Memory: 16 GB
Art. no.: 93894

- Socket: Socket AM5
- Internal memory max.: 256 GB
- Chipset: AMD X870E
- Form factor: ATX
Art. no.: 87511
Price after login

- Memory: 32 GB
- Memory type: DDR5
- Memory clock speed: 2800 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 70675
Price after login

- Memory: 32 GB
- Memory type: DDR5
- Memory clock speed: 2600 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 65775
Price after login
Viewed