VGA Palit GeForce® RTX 5060 8GB White OC
- Order number: 92479
- Supplier number: NE75060U19P1-GB2063M
- EAN: 4710562245677
| Eigenschaften | |
| Bus-Typ | PCI Express 5.0 |
| Bus-Version | 4.0 |
| Bus-Geschwindigkeit | x16 |
| Grafikchip | |
| Hersteller | NVIDIA |
| Serie | Geforce |
| Graphics chip type | GeForce RTX 5060 |
| Chiptakt | 2280 MHz |
| Boosttakt | 2527 MHz |
| Anzahl | 1 |
| Shader | 3840 |
| Version | 5 |
| 3D API | 12 Ultimate |
| Virtual Reality Ready | Ja |
| Chip-Besonderheiten | Real-Time Ray Tracing |
| Grafikspeicher | |
| Memory size | 8 GB |
| Type | GDDR7 |
| Takt | 28 Gbit/s |
| Anbindung | 128 Bit |
| Ausgänge | |
| HDMI | 1 |
| Display Port | 3 |
| DUAL-Link DVI | Nein |
| Stromversorgung | |
| Anschluss | 1x 8-pin |
| TDP in Watt | 145 W |
| Abmessungen | |
| Breite | 126,3 mm |
| Höhe | 63,4 mm |
| Länge | 40,1 mm |
| Slot | 2 |
| Sonstiges | |
| Cooling | Active |
| Beleuchtungsfarbe | Multi |
| Besonderheiten | 2 Lüfter |
| Farbe | weiß |

- Total power: 750 W
- Cabling type: Fully-Modular
- Certification: 80 PLUS Gold
- Form factor: ATX
Art. no.: 99215
Price after login

- Socket: LGA 1851 (Socket V1)
- Internal memory max.: 128 GB
- Chipset: Intel B860
- Form factor: micro ATX
Art. no.: 92002
Price after login

- Socket: LGA 1700
- Internal memory max.: 128 GB
- Chipset: Intel B760
- Form factor: micro ATX
Art. no.: 90694
Price after login

- Model: 225
- Series: Intel Core Ultra 5
- Cores: 10
- Socket: FCLGA1851
- Boost frequency: 4.9 GHz
Art. no.: 88465
Price after login

- GPU: GeForce RTX 5060 Ti
- Boost clock speed: 2632 MHz
- Max. resolution: 7680 x 4320 pixels
- Memory: 8 GB
Art. no.: 90554

- Capacity: 1 TB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 4.0
Art. no.: 86878

- Total power: 1000 W
- Cabling type: Fully-Modular
- Certification: 80 PLUS Gold
- Form factor: ATX
Art. no.: 86219
Price after login

- Capacity: 500 GB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 4.0
Art. no.: 84903
Price after login

- Memory: 32 GB
- Memory type: DDR5
- Memory clock speed: 2800 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 70675
Price after login

- Form factor: Midi Tower
- Supported motherboards: ATX, micro ATX, Mini-ITX
- Max. CPU cooler height: 15.7 cm
- Max. graphics card length: 33.5 cm
Art. no.: 67919
Price after login
Viewed

