Cooler MSI MAG CORELIQUID A13 360 White - Wasserkühlung
- Order number: 86674
- Available from: 30.04.2026
- Supplier number: 306-7ZWDA21-L80
- EAN: 4711377276689
- Suitable location: Motherboard, Processor
- Fan diameter: 12 cm
- Number of fans: 3 fan(s)
| Kühlkörper | |
| Heatpipes | 3 |
| Strom | |
| Abmessungen und Gewicht | |
| Maße | 120x120x25 mm |
| Anzahl | 3 |
| Radiator | 360 |
| CPU Hersteller | Intel/AMD |
| Drehzahl (max) | bis zu 2000 U/min |
| Luftdurchsatz (max) | bis zu 78.73 cfm |
| Grösse | 12 cm |
| Lüfterregelung | Yes |
| Art | All-in-One-Flüssigkeitskühler |
| Länge | 120 mm |
| Lüfteranschluss | 3-polig |
| Sockel | LGA 1700, LGA 1851, Sockel AM4, Sockel AM5 |
| Geräuschentwicklung in db(A) max. | 31.1 dBA |
| Eigenschaften | |
| Farbe | Hauptplatine, Prozessor |
| Breite | 394 mm |
| Höhe | 25 mm |
| Material | Aluminium |
| Lüfter | |
| Sonstiges | |

- Capacity: 1 TB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 4.0
Art. no.: 98465
Price after login
Incoming

- Total power: 750 W
- Cabling type: Fully-Modular
- Certification: 80 PLUS Gold
- Form factor: ATX
Art. no.: 94625

- Memory: 32 GB
- Memory type: DDR5
- Memory clock speed: 6000 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 92010
Price after login

- Memory: 32 GB
- Memory type: DDR4
- Memory clock speed: 3600 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 86161
Price after login

- Model: i7-12700K
- Series: Intel® Core™ i7
- Cores: 12
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 5 GHz
Art. no.: 64547
Price after login

- Suitable location: Processor
- Fan diameter: 12 cm
- Noise level: 25 dB
Art. no.: 90589

- Socket: Socket AM5
- Internal memory max.: 256 GB
- Chipset: AMD B850
- Form factor: ATX
Art. no.: 87121
Price after login

- Total power: 850 W
- Certification: 80 PLUS Gold
- Form factor: ATX
Art. no.: 85847

- Model: 7800X3D
- Series: AMD Ryzen™ 7
- Cores: 8
- Socket: Socket AM5
- Boost frequency: 5 GHz
Art. no.: 82710
Price after login
Incoming

- Socket: LGA 1700
- Internal memory max.: 128 GB
- Form factor: ATX
Art. no.: 72006
Viewed